DÜNYADAN HABERLER | 5. Sayfa

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

Görme engellilere "gören" ayakkabı

Japonya'da görme engelliler için elektronik bir düzenek geliştirildi. Ayakkabıya yerleştirilen düzenek, görme engellilerin kimseye ihtiyaç duymadan istedikleri yere gidebilmelerini sağlıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

G7 Zirvesi'nin 2'nci günü: Gündem COVID-19

İngiltere'nin Cornwall bölgesinde düzenlenen G7 zirvesinin ikinci günü. Salgının başından bu yana ilk kez bir araya gelen liderlerin gündemindeki öncelikli başlık koronavirüsle mücadele.

Devamını Oku
Haber Resmi

Milyonlarca çocuk tehlikeli işlerde çalışıyor

Çalıştırılan çocukların sayısı son dört yılda 8,4 milyon artarak dünya genelinde 160 milyona yükseldi. ILO ve UNICEF verilerine göre, yaşları 5 ile 17 arasında değişen 79 milyon çocuk tehlikeli işlerde çalışıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Rusya'dan ABD savaş gemisine takip

ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin görüşmesine günler kala, bir ABD savaş gemisi boğazlardan geçerek Karadeniz'e açıldı. Bölgedeki gelişmeleri dikkatle takip eden Rusya, gemiyi izlemeye aldığını duyurdu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Uluslararası Af Örgütü'nden "Tehlikeye Atılan Çocuklar" raporu

Uluslararası Af Örgütü’nün son raporunda, "ABD ve Meksika binlerce refakatsiz çocuğu sınır dışı ederek tehlikeye atıyor" denildi. Rapor, aileleriyle buluşmaya çalışan refakatsiz göçmen çocukların dramını bir kez daha gözler önüne serdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Cezayirliler erken genel seçim için sandık başında

Cezayir'de kayıtlı 24 milyondan fazla seçmen, Ulusal Halk Meclisinde kendisini temsil edecek 407 kişiyi seçmek üzere sandık başına gitti. 407 koltuk için 22 binden fazla aday yarışıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD’de silahlı saldırı: 13 yaralı

ABD'nin Teksas eyaletindeki Austin şehir merkezinde düzenlenen silahlı saldırıda en az 13 kişi yaralandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Putin’den Biden’a zirve öncesi mesaj var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile Cenevre’de gerçekleşecek görüşme öncesi Amerikan medyasına değerlendirmelerde bulundu. Putin, Biden’ın kendisini “katil” olarak nitelemesine alınmadığını söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

NATO liderleri Brüksel'de toplanacak

NATO ülkelerinin liderleri, 14 Haziran'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanacak. Zirvede Çin, Rusya, siber tehditler gibi sınamalara karşı NATO'nun gelecek 10 yılda izleyeceği yol belirlenmeye çalışılacak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Çin’de yine endüstriyel kaza: 8 ölü, 3 yaralı

Çin'in güneybatısındaki Guiyang kentindeki bir fabrikada zehirli bir kimyasalın sızması sonucu 8 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD yaptırımları Venezuela'nın COVAX aşılarına engel oldu

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkesinin, COVID-19 Aşıları Küresel Erişim Programı'na yaptığı ödemelerin bir kısmının dondurulmasına, neden olan ABD'ye tepki gösterdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Türkiye'den Şuşa'ya tarihi ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesinin ardından Azerbaycan'a gidecek ve işgalden kurtarılan toprakları ziyaret edecek. Ziyaretin en önemli durağı Şuşa olacak. Erdoğan ve Aliyev burada bir sözleşmeye imza atacak.

Devamını Oku