DÜNYADAN HABERLER | 4. Sayfa

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

Hindistan, Kanada vatandaşlarına vizeleri askıya aldı

Hindistan, ayrılıkçı Sih örgütü Halistan Kurtuluş Gücü'nün (KLF) yöneticisi Hardeep Singh Nijjar'ın Kanada'da öldürülmesinin ardından çıkan anlaşmazlık sürerken, Kanada vatandaşlarına verilen vizeleri askıya aldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

New York’taki Türkevi, BM haftasında Türkiye'nin diplomasi merkezi haline geldi

New York'ta 20 Eylül 2022’de açıldığı ilk günden bu yana diplomasi yanında, sosyal ve kültürel etkinliklerle çekim merkezi haline gelen Türkevi, bu yıl 78'incisi düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Görüşmeleri haftasında yine yoğun diplomasi trafiğine sahne oldu.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD, 472 bin Venezuelalıya daha geçici koruma statüsü veriyor

ABD, halihazırda ülkede bulunan 472 bin Venezuelalıya daha geçici koruma statüsü verileceğini açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Haiti ile Kenya arasında diplomatik ilişki kuruldu

Şiddet olayları nedeniyle Birleşmiş Milletler (BM) barış gücü misyonu gönderilmesi gündemde olan Karayip ülkesi Haiti, söz konusu misyona liderlik etmesi beklenen Kenya ile diplomatik ilişki başlattı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Pakistan Başbakanı Kakar, Microsoft'un kurucusu Bill Gates ile görüştü

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu kapsamında New York'ta bulunan Pakistan geçici hükümet Başbakanı Anvarul Hak Kakar, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i kabul etti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Venezuela, yıllardır çete kontrolündeki hapishaneyi geri aldı

Venezuela hükümeti, yıllardır ülkedeki çetelerden birinin kontrolünde bulunan hapishaneyi, 11 bin askerle müdahale ederek geri aldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kongo Demokratik Cumhuriyeti lideri, BM güçlerinin ülkeden çekilmesini istedi

Kongo Demokratik Cumhuriyeti (KDC) Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi, ülkesindeki Birleşmiş Milletler (BM) barış güçlerinin bu yıl çekilmeye başlaması için çağrı yaptı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Karabağ'da müzakere masası kuruldu

Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasında, entegrasyon sürecinin ele alınacağı görüşme sona erdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

IMF, Pakistan'dan yoksulların korunması için zenginlerden daha çok vergi almasını istedi

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Pakistan'dan yoksulların korunması için zenginlerden daha fazla vergi almasını talep etti.

Devamını Oku
Haber Resmi

İran'da 2 kişinin öldüğü türbe saldırısıyla ilgili 1 sanık idama mahkum edildi

İran’ın Şiraz kentindeki Şah Çerağ Türbesi'ne geçen ay düzenlenen terör saldırısıyla ilgili yargılanan bir sanık idam cezasına çarptırıldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fed'in nokta grafiği yıl sonuna kadar bir faiz artışının daha sinyalini verdi

ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin tahminlerini içeren nokta grafiğinde yıl sonuna kadar bir faiz artışının daha sinyali verilirken, grafik aynı zamanda gelecek yıl iki 25 baz puanlık faiz indiriminin öngörüldüğüne işaret etti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Meksikalı ufologun "uzaylı fosilleri" akademisyenleri ikna etmedi

Gazeteci ve ufolog Jamia Maussan'ın Meksika Kongresinde düzenlenen oturumda uzaylılara ait olduğunu iddia ettiği fosilleri sergilemesi, dünyada gündem olsa da Meksikalı akademisyen ve araştırmacılar, Maussan'ın tezlerini bilim dışı olarak değerlendirdi.

Devamını Oku