DÜNYADAN HABERLER | 4. Sayfa

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

Brezilya'da iki okula düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısı 4'e çıktı

Brezilya'da cuma günü bir saldırganın iki okula düzenlediği silahlı saldırıda yaralanan bir kişinin hayatını kaybetmesi sebebiyle, saldırıda ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Macron'dan Türkiye'nin tahıl anlaşmasındaki önemine vurgu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin Karadeniz Tahıl Girişimi anlaşmasındaki arabuluculuk rolüne vurgu yaptı. Macron, "Türkiye'nin arabuluculuğu sayesinde müzakere edilen 'Karadeniz Tahıl Girişimi'nin' 120 gün uzatılması da en savunmasız ülkelere yardım etmek için gerekli. Bu girişim devam ettirilmeli" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Dragon kapsülü 4 ton kargoyla Uluslararası Uzay İstasyonu'na fırlatıldı

Amerikan uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'e ait Dragon kapsülü, yaklaşık 4 ton gıda ve deney malzemesi ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kerkük'teki yağışlar Aşağı Zap Nehri'nin su seviyesini yükseltti

Irak'ın Kerkük kentinde dünden bu yana etkili olan şiddetli yağış, Aşağı Zap Nehri'nin su seviyesini yükseltti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Zelenskiy: Tahıl Anlaşması ile 500'e yakın gemi limanlarımızdan ayrıldı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkesinden tahıl çıkışını sağlayan Tahıl Koridoru Anlaşması sayesinde bugüne kadar 500'e yakın gemi ile toplam 40 ülkeye 12 milyon ton tahıl ürünü ulaştırıldığını belirtti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Brezilya'da iki okulda silahlı saldırı düzenleyen kişi yakalandı

Brezilya'da iki okula düzenlediği silahlı saldırıda 3 kişiyi öldürüp, 13 kişiyi yaralayan saldırgan güvenlik güçlerince yakalandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Nijerya'da Lassa ateşi salgınında can kaybı 178'e çıktı

Nijerya'da hayvandan insana geçen ve ölümcül olabilen Lassa ateşi salgınında yaşamını yitirenlerin sayısı 178'e yükseldi.

Devamını Oku
Haber Resmi

İtalya'daki heyelanda can kaybı sayısına dair açıklamalar karışıklığa yol açtı

İtalya'nın Ischia Adası'nda bu sabah meydana gelen heyelanda hayatını kaybedenlerin sayısına ilişkin ilgili bakanların açıklaması karışıklığa neden oldu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Pakistan'da İmran Han partisinin eyalet meclislerinden istifa edeceğini açıkladı

Pakistan'da eski Başbakan İmran Han, partisinin mevcut siyasi düzenin bir parçası olmayacağını ifade ederek "Tüm eyalet meclislerinden istifa etme ve bu yozlaşmış sistemden ayrılma kararı aldık" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

İspanya'da kuraklık: Su kısıtlamasına gidiliyor

İspanya'nın Katalonya Özerk Bölgesi'nde su sıkıntısı yaşanıyor. Kuraklık sebebiyle tarım ve hayvancılık sektörleri ile endüstriyel alanda kullanılacak suya kısıtlama getirileceği açıklandı. Bölge yönetimi, hanelerde yaşayanlara da gereksiz su tüketiminden kaçınmaları çağrısında bulundu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Almanya'da sağlık skandalı: Türk hasta yanlış ayağından ameliyat edildi

Almanya'da doktorların ihmali sebebiyle Berlin’deki Türk vatandaşı Tuna Kara yanlış ayağından ameliyat edildi. Doktorlar ameliyat sonrası dahi yanlışlığın farkına varmadı. Sağlam ayağından ameliyat edildiğini fark eden Kara, ameliyatı yapan doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Belarus Dışişleri Bakanı hayatını kaybetti

Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey hayatını kaybetti.

Devamını Oku