DÜNYADAN HABERLER | 4. Sayfa

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

Çin'in 10 uçağı Tayvan hava sahasını ihlal etti

Çin, AUKUS anlaşmasının imzalanmasından sadece bir gün sonra Tayvan hava sahasında savaş jetlerinin de aralarında olduğu 10 uçağı ile gövde gösterisi yaptı. Tayvan yönetimi alarma geçerek jetleri geri döndürmek için füze savunmasını etkinleştirdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kuzey Kore uranyum zenginleştirme tesisini genişletiyor

Son uydu görüntüleri, Kuzey Kore'nin ana Yongbyon nükleer kompleksindeki bir uranyum zenginleştirme tesisini genişlettiğini gösteriyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

BM Zirvesi'nin gündemi: Afganistan, koronavirüs ve iklim değişikliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı BM Genel Kurulu Görüşmeleri'nde Afganistan, koronavirüs salgını ve iklim değişikliği konuları öne çıkacak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Azerbaycan askerleri sözde Karabağ yönetimine ait bayrağı söktü

Azerbaycan Ordusu kanunsuz geçişlere karşı kontrolleri artırmak amacıyla Karabağ'da yeni bir denetim noktası kurdu. Bölgeden geçen bir araçta bulunan sözde Karabağ yönetimi bayrağı Azerbaycan askerleri tarafından söküldü.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'li milyoner birinci derece cinayetten suçlu bulundu

Suç belgesellerine konu olan ABD'li emlak varisi Robert Durst, eşinin kaybolmasından şüphelenen en iyi arkadaşı Susan Berman'ı öldürmekten suçlu bulundu. Durst’un eşini de öldürdüğü iddia ediliyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Avustralya'dan Fransa'ya "Büyükelçi" değerlendirmesi: Üzücü

Avustralya, Fransa ile imzaladığı denizaltı projesini iptal ederek ABD ile anlaşmasının ardından Fransa'nın Canberra Büyükelçisi'ni geri çağırmasını "üzücü" olarak karşıladıklarını belirtti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Latin Amerika'da COVID-19: Brezilya başı çekmeye devam ediyor

Latin Amerika ülkelerinde etkisini sürdüren COVID-19 son 24 saatte Brezilya'da 333, Meksika'da 192, Kolombiya'da 44, Arjantin'de 185 ve Şili'de 25, Bolivya'da 20, Guatemala'da 40, Honduras'ta 39 can aldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kazakistan'da göçebe hayat: At çobanları

Kazakistan'da göçebe hayat, özellikle at çobanları tarafından yaşatılıyor. Yılın bu dönemlerinde at sürüleriyle birlikte yaylaya çıkan çobanlar, verimli otlak bulmak için her 15 günde bir yer değiştiriyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Japonya'da ilk hasat mantarın üç tanesi 7 bin 600 dolara satıldı

Japonya'da üç Matsutake mantarı, sezonun ilk hasadında 830 bin yene (7 bin 600 dolar) müşteri buldu.

Devamını Oku
Haber Resmi

İdlib'de 'İyilik Konutları' inşa ediliyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan 4 milyonu aşkın Suriyeli İdlib'te yaşam mücadelesi veriyor. Türkiye Diyanet Vakfı, onlar için bölgede konutlar inşa ediyor, yetim kampları kuruyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

İletişim Başkanlığı'nın düzenlediği panelde BM reformu tartışıldı

İletişim Başkanlığı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu öncesinde, "COVID-19 Sonrası Dönemde Güvenin Yeniden İnşası ve Umudun Tazelenmesi: Türkiye'nin Uluslararası Düzene Bakış Açısı" başlıklı panel düzenledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Japonya'da tayfun: 5 kişi yaralandı

Japonya'nın batısında etkili olan Chanthu Tayfunu nedeniyle 5 kişi yaralandı, uçak ve tren seferleri iptal edildi.

Devamını Oku