HİZMETLER

Gümrük Müşavirliği, İthalat, İhracat Uluslararası Nakliyat ve Diğer Tüm Hizmetlerimiz...
Gümrük Müşavirliği

GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ

Uluslararası ticarete konu olan tüm emtia (ürün)'ların Gümrük kanunu ve buna bağlı sair mevzuatlar çerçevesinde Alınması gereken vergilerin ve izinlerin alınarak yapılan ticarete aracılık etmekteyiz. Gümrükleme anlamında tüm işlemlerin konusuna vakıf tecrübeli bir Gümrük Müşavirliği şirketince ve Gümrük Müşaviri gözetiminde yapılması olası, riskleri mimumum seviyeye indirecek ve güven içerisinde yapmış olduğunuz ticarete konsantre olmanızı sağlayacaktır. İPEKYOLU GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ olarak sektörde emtia ayrımı gözetmeksizin her türlü gümrükleme işlemleri için sorunsuz bir şekilde hizmet veriyoruz.

İthalat ve İhracat

İTHALAT VE İHRACAT

İthalat departmanımız, merkez ithalat personelimiz, ve destek birimlerimizle (kurye departmanı, mevzuat departmanı, teminat çözümü ve teşvik takip departmanı) entegre biçimde hizmet vermekteyiz. Merkez ithalat departmanımızdaki müşteri temsilciliği sistemi ile bütün ithalat işlemleriniz başından sonuna kadar sizin için seçilen müşteri temsilciniz tarafından yürütülmektedir. Gümrükleme operasyonunun tüm aşamalarında Mevzuat Departmanımız sizlere danışmanlık yaparak yol göstermektedir.

İhracat departmanımız, merkez ihracat personelimiz ve destek birimlerimizle (kurye departmanı, nakliye departmanı ) entegre biçiminde hizmet vermektedir. Merkez ihracat departmanımızdaki müşteri temsilciliği sistemi ile bütün ihracat işlemleriniz başından sonuna kadar sizin için seçilen müşteri temsilciniz tarafından yürütülmektedir. İhracat işlemlerinizde hazırlanması gereken tüm dökümanlar ve belgeler (Türkçe Fatura, Yabancı Fatura, Çeki Listesi, ATA Karnesi, Ön Müsaadelerin Alınması, Konsolosluk Tasdiki vb ) ihracat departmanımız tarafından karşılanmaktadır. Gümrükleme operasyonunun tüm aşamalarında mevzuat departmanımız sizlere danışmanlık yaparak yol göstermektedir.

Uluslararası Taşımacılık

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda Havayolu, Denizyolu, Karayolu olarak birçok lokasyondan gerek limandan limana gerekse kapıdan kapıya hizmet vermekteyiz.

Sigorta

SİGORTA

Dış ticaret işlemleri kapsamında tüm yüklerinizin sigortalarına acentalığımız dahilinde sigorta poliçelerinin düzenlenerek ürünlerinizin güvenliği sağlamaktayız.

Özel Dış Ticaret Projeleri

ÖZEL PROJELER

Yatırım Teşvik kapsamında tesis kurulumları, yurtiçine ve yurtdışına belirli süreler için gelecek veya gönderilecek eşya, ekipman, tesis vb gümrükleme hizmetleri. Uluslararası gösteriler için turne hizmetleri ve daha birçok özellik içeren işlemlerin gümrükleme hizmetleri size özel olarak tarafımızdan organize edilmektedir.

Diğer Projeler

DİĞER

Ön İzinler
Ön izine tabi ürün ve eşyalarla ilgili yetkili mercilerden gereken izinler alınmaktadır.

Yeminli tercümanlık
İthalat ve ihracat gümrük operasyonları için gerekli olan tercümanlık hizmeti, kendi tercümanlarımız tarafından verilmektedir. Ayrıca, ilgili bakanlık ve resmi dairelerde TSE müdürlükleri, Dış Ticaret Müsteşarlığı, vb iş takiplerini de gerçekleştirmekteyiz.

Kambiyo işlemleri
İthalat ve ihracat gümrükleme işlemlerinizdeki beyanname kapamaları, teminat çözümleri ve benzeri banka işlemleri gerçekleştirilerek, kambiyo işlemlerinizin takibi yapılmaktadır.