DÜNYADAN HABERLER | 3. Sayfa

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

İran: Karabağ'da varılan anlaşma memnuniyet verici

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Azerbaycan hükümeti ile Karabağ'da yaşayan Ermeni temsilciler arasında varılan anlaşmadan, ülkesinin memnuniyet duyduğunu belirtti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Putin ve Aliyev Karabağ konusunda telefonda görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Karabağ konusunda yaptığı telefon görüşmesinde, üçlü anlaşmalar doğrultusunda müzakere yolundaki çalışmaların en üst düzeyde yoğunlaştırılmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Güney Kore'de meclis, Başbakan Han'ın azline dair önergeyi kabul etti

Güney Kore'de muhalefetin kontrolündeki Ulusal Meclis'te, "görevinde yetersiz" olduğu iddiasıyla Başbakan Han Duck-soo'nun görevden alınmasına dair önerge kabul edildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Paşinyan, bağımsızlığın korunması için "barış yolunda yürümek" zorunda olduklarını söyledi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkesinin iç ve dış çeşitli zorluklarla karşı karşıya olduğunu ancak bağımsızlığın korunması için "barış yolunda yürümeleri" gerektiğini belirtti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Hindistan'da aranan Halistan hareketinden bir üye daha Kanada'da öldürüldü

Kanada ve Hindistan arasında, Hindistan'daki ayrılıkçı Sih örgütü Halistan Kurtuluş Gücü'nün (KLF) yöneticisi Hardeep Singh Nijjar'ın Kanada'da öldürülmesinin ardından çıkan anlaşmazlık devam ederken, KLF'den Sukhdool Singh de Kanada'da çeteler arası olaylarda öldürüldü.

Devamını Oku
Haber Resmi

Çölleşme Arap ülkelerindeki tarım alanlarını "yok olma" tehlikesiyle karşı karşıya bırakıyor

Arap ülkelerini etkisi altına alan çölleşme sorunu, son yıllarda geçici bir çevre problemi olmaktan çıkıp tüm bölgedeki tarım alanlarını "yutma reaksiyonu" gösterebilecek bir tehdide dönüşüyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Güney Kore'den, Kuzey'in "silah ticareti" ile bağlantılı 10 kişi ve 2 kuruma yaptırım kararı

Güney Kore, Kuzey Kore'nin Rusya'nın da aralarında bulunduğu ülkelerle yaptığı "yasa dışı silah ticareti" ile bağlantılı olduğu öne sürülen 10 kişi ve 2 kuruma tek taraflı yaptırım uygulama kararı aldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Ukrayna ile Polonya arasında gerilim yükseliyor

Avrupa Birliği'nin (AB) Ukrayna'ya uygulanan tahıl ambargosunu kaldırma kararına uymadığı için Kiev yönetimi tarafından eleştirilen Polonya, bu tepkilere karşılık son olarak Ukrayna'ya daha fazla silah göndermeyeceğini açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

The Economist: Türkiye savunma ihracatında gelişmiş ülkelere kök söktürüyor

Türkiye'nin savunma sanayiindeki başarıları dünya basınının dikkatini çekmeye devam ediyor. Londra merkezli The Economist dergisi Türkiye'nin bu alandaki atılımlarına geniş yer ayırdı. Dergideki analizde "Türkiye savunma ürünlerinin ihracatında silah satıcısı gelişmiş ülkelere kök söktürüyor" ifadesi kullanıldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Trump: ABD tarihindeki en büyük sınır dışı operasyonunu düzenleyeceğim

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerini kazanması durumunda başkanlık döneminde Müslüman ülkelere uygulanan seyahat yasağını tekrar yürürlüğe koyup kapsamı genişletileceğini ve Meksika sınırına da federal kolluk birlikleri yerleştireceğini bildirdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fransa'da işten atılan kadın piyangodan 109,3 milyon euro ikramiye kazandı

Fransa'da yakın zamanda işten çıkarılan bir kadının, oynadığı piyangodan 109,3 milyon euro ikramiye kazandığı bildirildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Araştırma: Neredeyse tüm Avrupa zehirli hava soluyor

Avrupa'nın hava kirlilik duruma dair yapılan bir araştırma, kıtadakilerin yüzde 98'inin oldukça kirli bir hava soluduğunu ve bunun yılda 400 bin ölümle bağlantılı olduğunu ortaya koydu.

Devamını Oku