DÜNYADAN HABERLER | 3. Sayfa

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

Rusya'da seçim: 3 adayın adı, soyadı ve dış görünüşleri aynı

Rusya'da Duma için seçim maratonunun sona ermesine saatler kala, adaylar son kozlarını oynuyor. Ancak St. Petersburg'daki oy pusulasındaki 3 adayın da adı ve soyadı aynı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Gine'nin devrik lideri Alpha Conde sürgüne yollanmayacak

Gine'de 5 Eylül'deki askeri darbenin ardından alıkonulan Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin başka bir ülkeye gönderilmeyeceği duyuruldu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Hint-Pasifik'te güç mücadelesi: İlerleyen dönemde gerilim artacak

ABD İngiltere ve Avustralya’nın AUKUS isimli güvenlik ortaklığı anlaşması, bölgede gerilimi yükseltti. Uzmanlar ilerleyen dönemde bölgede güç mücadelesinin daha da artacağı görüşünde.

Devamını Oku
Haber Resmi

Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye bölgede büyük bir güç

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye ile dostane ilişkilerin Batı Balkanlar'da barış ve istikrarın korunmasına ek güvence sağladığını söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

SpaceX'in ilk uzay turistleri dünyaya geri dönmeye hazırlanıyor.

SpaceX'in sivil turistler ile gerçekleştirdiği ilk uzay yolculuğu bugün Atlantik Okyanusu'nda Florida'nın kıyılarına yakın bir noktada son bulacak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Yemen'de Husiler 9 kişiyi idam etti

Yemen'de 2018 yılında İran destekli Husilerin Siyasi Konsey Başkanı Salih es-Sammad'ı öldürmekle suçlanan 9 kişi hakkında verilen idam cezasının infaz edildiği duyuruldu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Gürcistan Başbakanı: Azerbaycan gerçekten bilge bir lidere sahip

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, ülkesinin kalkınması ve refahı için mücadele eden bilge bir lider olduğunu söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Ersin Tatar New York'a gitti: Türkiye ile bağları koparacak bir oluşuma asla girmeyeceğiz

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta çoğunluğun azınlığı yöneteceği ve Kıbrıs Türklerinin Türkiye ile bağlarını koparacak bir oluşuma asla girmeyeceklerini söyledi. Tatar, "Kıbrıs'ta bir gerçek vardır iki ayrı halk ve iki ayrı devlet" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fransız Bakan: İngiltere ABD'nin kürkçü dükkanına geri döndü

Fransa'nın Avrupa Birliği İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'yi AB'den ayrılarak kabullenilmiş bir kölelikle ABD'ye dönmekle suçladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Afganistan'da bombalı saldırılar: 3 kişi hayatını kaybetti

Afganistan'da biri başkent Kabil'de diğerleri ise doğudaki Nangarhar eyaletinde Talibana ait otomobilleri hedef alan toplam 4 ayrı bombalı saldırı meydana geldi. 3 kişi hayatını kaybetti 22 kişi yaralandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD düzensiz Haitili göçmenleri uçaklarla ülkelerine iade edecek

ABD yönetimi, güney sınırında Meksika'dan düzensiz bir şekilde ülkeye giren Haitili göçmenlerin uçaklarla toplu bir şekilde ülkelerine iade edilmesi için hazırlık yapıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Macron'u Hitler'e benzeten kişiye 10 bin euro ceza

Fransa'da, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Adolf Hitler'e benzetildiği afişleri asan Michel-Ange Flori'ye 10 bin euro para cezası verildi.

Devamını Oku