DÜNYADAN HABERLER | 3. Sayfa

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

Nijerya'da Lassa ateşi salgınında can kaybı 178'e çıktı

Nijerya'da hayvandan insana geçen ve ölümcül olabilen Lassa ateşi salgınında yaşamını yitirenlerin sayısı 178'e yükseldi.

Devamını Oku
Haber Resmi

İtalya'daki heyelanda can kaybı sayısına dair açıklamalar karışıklığa yol açtı

İtalya'nın Ischia Adası'nda bu sabah meydana gelen heyelanda hayatını kaybedenlerin sayısına ilişkin ilgili bakanların açıklaması karışıklığa neden oldu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Pakistan'da İmran Han partisinin eyalet meclislerinden istifa edeceğini açıkladı

Pakistan'da eski Başbakan İmran Han, partisinin mevcut siyasi düzenin bir parçası olmayacağını ifade ederek "Tüm eyalet meclislerinden istifa etme ve bu yozlaşmış sistemden ayrılma kararı aldık" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

İspanya'da kuraklık: Su kısıtlamasına gidiliyor

İspanya'nın Katalonya Özerk Bölgesi'nde su sıkıntısı yaşanıyor. Kuraklık sebebiyle tarım ve hayvancılık sektörleri ile endüstriyel alanda kullanılacak suya kısıtlama getirileceği açıklandı. Bölge yönetimi, hanelerde yaşayanlara da gereksiz su tüketiminden kaçınmaları çağrısında bulundu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Almanya'da sağlık skandalı: Türk hasta yanlış ayağından ameliyat edildi

Almanya'da doktorların ihmali sebebiyle Berlin’deki Türk vatandaşı Tuna Kara yanlış ayağından ameliyat edildi. Doktorlar ameliyat sonrası dahi yanlışlığın farkına varmadı. Sağlam ayağından ameliyat edildiğini fark eden Kara, ameliyatı yapan doktor ve hastane hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Belarus Dışişleri Bakanı hayatını kaybetti

Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey hayatını kaybetti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Atacama Çölü dünyanın çöplüğüne dönüştü

Şili'nin Atacama Çölü nadir bulunan birçok bitki ve bakteri türüne ev sahipliği yapıyor. Ancak dünyanın çeşitli bölgelerinden getirilen çöp yığınları bölgedeki ekosistemi tehdit ediyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

"Günde 2 litre su içmek lazım" iddiası çürütüldü

ABD'de de uzmanlar, sağlıklı kalmak için yetişkin bir insanın günde 2 litre su içmesi gerektiği inancının doğru olmadığını söyledi. Yapılan çalışma bir kişinin su ihtiyacının yaptığı işe, iklime ve cinsiyetine göre değiştiğini gösterdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

NATO Genel Sekreteri, Türkiye'yi tahıl anlaşmasındaki rolü için bir kez daha övdü

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'nin Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'nın uzatılmasındaki rolünden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kısa süre önceki ziyaretinde Ukrayna limanlarından "savunmasız acil ihtiyaç sahiplerine" yiyecek, tahıl ve gübre alan gemileri gördüğünü söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

COVID-19 kısıtlamalarının gevşetilmesi astım krizi riskini artıyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, COVID-19 kısıtlamalarının gevşetilmesinin, astım krizi geçirme riskini iki katına çıkardığını ortaya koydu.

Devamını Oku
Haber Resmi

İtalya'da toprak kayması: Ölü ve kayıplar var

İtalya'nın Ischia adasında aşırı yağış heyelana neden oldu. İtalyan basını 8 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ancak İtalya İçişleri Bakanı, teyit edilmiş can kaybının olmadığını açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Putin ve Aliyev, Ermenistan'la imzalanan üçlü bildirileri görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan arasında 2. Karabağ Savaşı sonrasında imzalanan üçlü bildirilerin uygulanmasını görüştü.

Devamını Oku