DÜNYADAN HABERLER

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

Almanya’da Merkel dönemi sona eriyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel görev süresince yaptıkları kadar yapamadıklarıyla da anılacak.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kazakistan'da filmlerin Kazak dilinde dublajının yapılması planlanıyor

Kazakistan'da, yabancı filmlerin Kazak diline çevrilerek dublaj yapılması zorunlu oluyor. Sinematografi Yasası’nda yapılacak değişiklikle Kazak dilinin kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Avustralya: Fransa'ya karşı açık ve dürüst olduk

Avustralya Savunma Bakanı Peter Dutton, Fransa ile yaptıkları denizaltı sözleşmesinin iptali konusunda Fransa’ya karşı açık ve dürüst davrandıklarını söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

İran'da erişim engeline rağmen 45 milyon kişi Telegram kullanıyor

İran'da, ulusal güvenlik gerekçesiyle erişim engeli getirilen Telegram'ın ülkede halen 45 milyon kullanıcı tarafından kullanıldığı belirtildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Japonya'da ankete göre iktidar partisi iç seçimlerinde Bakan Kono önde

Japonya'da anketler, iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) iç seçimlerinde Reform Bakanı Kono Taro'nun önde olduğunu ortaya çıkardı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Mali hükümeti, Wagner ile anlaşılacağı iddialarını yalanlamadı

Mali'de 24 Mayıs'taki darbeden sonra kurulan geçiş hükümetinin başbakanı Choguel Kokalla Maiga, Rus güvenlik şirketi Wagner ile anlaşma yapılacağı yönündeki iddiaları yalanlamadı ve "B planına ihtiyaç duyulduğunu" söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian: Yalan, ikiyüzlülük, ciddi bir güven ihlaliyle karşılaştık

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, denizaltı anlaşması krizi ile ilgili, "Yalan, ikiyüzlülük, ciddi bir güven ihlali ve hor görmeyle karşılaştık. Aramızda işler yolunda gitmiyor, bu kriz anlamına geliyor." dedi

Devamını Oku
Haber Resmi

İsrail hapishanesinden kaçan 2 Filistinli daha yakalandı

İsrail polisi, 6 Eylül'de ülkenin kuzeyindeki Gilboa Hapishanesi'nden firar eden 6 Filistinliden son ikisinin de yakalandığını açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'li siyaset bilimci Reynolds, Türkiye'nin dış politikasını yorumladı

ABD'li siyaset bilimci Michael Reynolds, "Türkiye'yi ve Türkiye’nin dünyadaki çok taraflı sistemdeki yerini düşündüğümüzde, Türkiye'nin çok taraflı veya çok kutuplu küresel sistem açısından daha da önemli hale geleceğine şüphe yok." dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD ordusu ve istihbaratı Kabil'deki saldırı konusunda birbirini suçladı

CENTCOM Komutanı McKenzie, Kabil'de 10 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı, alınan acil istihbarat üzerine gerçekleştirdiklerini iddia ederken, CIA ise saldırıdan hemen önce alanda sivillerin bulunduğu konusunda orduyu uyardıklarını ileri sürdü.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD 18 Eylül'ü sakin atlattı

Günlerdir 18 Eylül'de yapılacak gösteri sebebiyle tetikte olan ABD'nin başkenti Washington, günü büyük olaylar yaşanmadan geride bıraktı. 6 Ocak'taki kongre baskınında yargılananlara destek için yapılan gösteriye katılım az oldu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fransız ip cambazı yerden 70 metre yüksekte 600 metre yürüdü

Fransız ip cambazı Nathan Paulin, Eyfel Kulesi'nin birinci katından Chaillot Tiyatrosu'na kadar 600 metreyi ip üzerinde yürüdü. Paulin'in yerden 70 metre yukarıdaki denge mücadelesi ilgiyle izlendi.

Devamını Oku