DÜNYADAN HABERLER

Tüm Dünyadan Başlıca Haberler
Haber Resmi

Hindistan ve Bangladeş’te vaka sayıları son ayların zirvesinde

Omicron varyantı nedeniyle dünya genelinde vakalar artarken, Hindistan ve Bangladeş’te de günlük vaka sayıları son ayların en yüksek seviyesine çıktı.

Devamını Oku
Haber Resmi

46 yıl sonra kademeli açılan Maraş'ın ziyaretçi sayısı 330 bini aştı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sınırları içerisinde yer alan ve 46 yılın ardından bir bölümü 2020'de halkın kullanımına açılan Kapalı Maraş'ı bugüne kadar ziyaret edenlerin sayısı 330 bini geçti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Almanya'nın nüfusu 2021'de değişmeyerek 83,2 milyonda kaldı

Avrupa Birliği'nin (AB) en kalabalık üyesi Almanya'da nüfus, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının etkili olduğu geçen yıl, 2019 ve 2020 sonundaki seviyede yer aldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Dünya Miyop salgını ile karşı karşıya

Bilim insanları, çocuklarda erişkin başlangıçlı miyopide keskin artışlar gözlemledikleri için, (yakını görememe) salgını konusunda uyarıda bulundu. Salgına neden olarak dijital ekranlar, dışarda geçirilen zaman azlığı, çevresel faktörler gösterildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

39 göçmenin ölümüne neden olan insan tacirine 15 yıl hapis

İki yıl önce Belçika'dan İngiltere'ye giden 39 göçmenin ölümüne neden olan insan kaçakçılığı yapan örgütün lideri, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Belçika yargısı diğer üyeleri de affetmedi, 17 kişiye bir yıldan 10 yıla kadar hapis cezası verdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Devasa buz kütlesinden günlük 1,5 milyar ton su okyanusa karışıyor

Bir dönem "dünyanın en büyük buzdağı" olarak görülen "A68" adı verilen devasa buz kütlesinin erimesi sonucu her gün 1,5 milyar ton suyun okyanusa karıştığı belirtiliyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

El Salvador, Bitcoin atılımlarıyla ekonomisini canlandırmayı hedefliyor

Bitcoin'i resmi bir ödeme aracı olarak tanıyan ilk ülke El Salvador, bu alandaki atılımlarıyla "kripto cennetine" dönüşmeyi hedefliyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Yemen'deki Arap koalisyonu Husilere karşı geniş çaplı operasyon yürütüyor

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyon güçleri, Yemen'in çeşitli kentlerinde Husi milislere karşı geniş çaplı operasyon düzenlediklerini açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kısmi OHAL uygulanan Japon halkı gençlere tepkili

Japonya'da halk, COVID-19 günlük vaka sayılarının ani tırmanışı sonrası kapsamı Tokyo dahil 16 eyalete genişletilecek kısmi olağanüstü hali yerinde bulurken, "tedbirlere uymayan genç kesime" tepki gösteriyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Boris Johnson'ın 6 haftalık bebeği virüsle savaşıyor

İstifa çağrılarıyla mücadele eden İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın altı haftalık bebeği COVID-19'a yakalandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

COVID-19 protokollerini tatilde açıklayan Fransız bakana protesto

Fransa’nın başkenti Paris’te Eğitim Bakanlığının önünde gece toplanan kalabalık bir grup, okullara yönelik COVID-19 protokollerini tatildeyken açıkladığı ortaya çıkan Bakan Jean Michel Blanquer’i protesto etti.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD 10 yıllık tahvil faizi büyük artış görebilir

Analistler ABD 10 yıllık tahvil faizinin, bu yılın dördüncü çeyreğinde yüzde 2,1, 2023'ün dördüncü çeyreğinde yüzde 2,52 ve 2024'te yüzde 2,83'e ulaşabileceğini söyledi.

Devamını Oku